4-2-10 Hufiec Pracy DK Gorzów Wielkopolski
Strona główna  >   Działalność Lubuskiej WK  >   Kształcenie i wychowanie  >   4-2-10 Hufiec Pracy DK Gorzów Wielkopolski
ul. al. 11 Listopada 91
66-400 Gorzów Wlkp. 
tel./fax: 95 732 65 44 w. 29

Komendant: Edyta Waszak
Wychowawcy: Janusz Jabłoński, Izabela Nir-Skibska, Grzegorz Olejniczak, Leonarda Pawlak, Grzegorz Kwaśniewski
Hufiec Pracy Gorzowie Wielkopolskim jest jednostką bez zakwaterowania. Placówka ma charakter otwarty i realizuje zadania na rzecz młodzieży środowiska lokalnego. Do hufca przyjmowana jest młodzież w wieku 15-18 lat, która ze względu na sytuację życiową chce realizować obowiązek szkolny łącząc naukę z pracą zarobkową. Uczestnik ma możliwość uzupełnienia wykształcenia na poziomie gimnazjalnym z przyuczeniem wykonywania do zawodu.

W czasie wolnym młodzież może rozwijać swoje zainteresowania i pasje poprzez udział w zajęciach o charakterze rekreacyjno-sportowym i kulturalno-oświatowych oraz artystycznym prowadzonych w świetlicy. Młodzież ma możliwość uczestniczenia w projektach PNWM i programach współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny. Wychowankowie angażowani są w realizację programów wojewódzkich i autorskich o charakterze profilaktycznym, resocjalizacyjnym i edukacyjnym.

Dzięki zajęciom powadzonym przez doradców zawodowych z Młodzieżowego Biura Pracy młodzież zdobywa umiejętności poruszania się po rynku pracy.

Oferta edukacyjna 
Proponujemy następujące formy kształcenia:
  • Gimnazjum dla Dorosłych, klasa I (status ucznia).
  • Gimnazjum dla Dorosłych, klasa II-III: przyuczenie do wykonywania określonej pracy m.in. w zawodach: ogrodnik, tapicer, cukiernik, piekarz, sprzedawca, kucharz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, ślusarz, elektromechanik, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy.
!! Warunki przyjęcia i dokumenty wymagane przy rekrutacji czytaj na stronie: Rekrutacja
Informacja o publikacji dokumentu
Data publikacji: 2012-12-21
Osoba udostępniająca na stronie: Anna Myszkowska
Data ostatniej modyfikacji: 2018-06-08
Osoba modyfikująca: Michał Sobczak
Na górę Drukuj Mapa serwisu
www.lubuska.ohp.pl www.bip.gov.pl
Projekt i wykonanie BerMar multimedia