4-10 Hufiec Pracy DK Gorzów Wielkopolski
Strona główna  >   Działalność Lubuskiej WK  >   Kształcenie i wychowanie  >   4-10 Hufiec Pracy DK Gorzów Wielkopolski
ul. al. 11 Listopada 91
66-400 Gorzów Wlkp. 
tel./fax: 95 732 65 44 w. 29

Komendant: Andrzej Sipiatowski

Informacje o Hufcu Pracy
Hufiec Pracy Gorzowie Wielkopolskim jest jednostką bez zakwaterowania. Placówka ma charakter otwarty i realizuje zadania na rzecz młodzieży środowiska lokalnego. Do Hufca Pracy przyjmowana jest młodzież w wieku 15-18 lat, która ze względu na sytuację życiową chce realizować obowiązek szkolny łącząc naukę z pracą zarobkową. Uczestnik ma możliwość uzupełnienia wykształcenia na poziomie Szkoły Podstawowej dla Dorosłych z przyuczeniem do wykonywania określonej pracy.

W czasie wolnym młodzież może rozwijać swoje zainteresowania i pasje poprzez udział w zajęciach o charakterze rekreacyjno-sportowym, kulturalno-oświatowym oraz artystycznym, które są prowadzone w świetlicy środowiskowej. Młodzież ma możliwość uczestniczenia w projektach  i programach unijnych. Uczestnicy Hufca Pracy angażowani są w realizację programów wojewódzkich, autorskich o charakterze profilaktycznym, resocjalizacyjnym i edukacyjnym.

Dzięki zajęciom powadzonym przez doradców zawodowych z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży młodzież ma możliwość zdobycia umiejętności poruszania się po rynku pracy.

Oferta edukacyjna 
Proponujemy następujące formy kształcenia:

Szkoła Podstawowa dla Dorosłych, klasa VII - VIII w zawodach: cukiernik, piekarz, sprzedawca, kucharz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, elektromechanik, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy.


Informacja o publikacji dokumentu
Data publikacji: 2012-12-21
Osoba udostępniająca na stronie: Anna Myszkowska
Data ostatniej modyfikacji: 2021-04-13
Osoba modyfikująca: Natalia Kuliczkowska
Na górę Drukuj Mapa serwisu
www.lubuska.ohp.pl www.bip.gov.pl
Projekt i wykonanie BerMar multimedia