4-9 Hufiec Pracy - DK Wschowa
Strona główna  >   Działalność Lubuskiej WK  >   Kształcenie i wychowanie  >   4-9 Hufiec Pracy - DK Wschowa
ul. T. Kościuszki 11 
67 – 400 Wschowa 
tel.: 65 540 32 57 
tel kom.: 506 044 498 
fax:. 65 540 37 74 

Komendant: Paweł Jasiński

Informacja na temat Hufca Pracy
Hufiec Pracy we Wschowie jest jednostką bez zakwaterowania. Placówka ma charakter otwarty i realizuje zadania na rzecz młodzieży ze środowiska lokalnego. 

Do Hufca Pracy przyjmujemy młodzież w wieku 15-18 lat, która ze względu na sytuację życiową chce realizować obowiązek szkolny łącząc naukę z pracą zarobkową. 

W czasie wolnym młodzież może rozwijać swoje zainteresowania i pasje poprzez udział w imprezach o charakterze kulturalno-oświatowym i sportowo-rekreacyjnym organizowanych przez kadrę OHP. Ponadto uczestnicy mają możliwość brania udziału w projektach PNWM i w programach współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny.

W jednostce prowadzony jest wolontariat na rzecz lokalnej społeczności, współpracujemy z Muzeum Ziemi Wschowskiej, opiekując się tutejszym Lapidarium. Uczestniczą zaangażowani są w realizację programów wojewódzkich i autorskich o charakterze profilaktycznym, resocjalizacyjnym i edukacyjnym.

Oferta edukacyjna
Młodzież realizuje kształcenie w Szkole Branżowej i Stopnia w klasach I-III. Nauka zawodu odbywa się w zawodach, m.in.: kucharz, fryzjer, sprzedawca, rolnik, murarz-tynkarz, cieśla, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych, lakiernik samochodowy, blacharz samochodowy, ślusarz, operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, elektromechanik, cukiernik, piekarz, stolarz.

Informacja o publikacji dokumentu
Data publikacji: 2012-12-21
Osoba udostępniająca na stronie: Anna Myszkowska
Data ostatniej modyfikacji: 2021-04-13
Osoba modyfikująca: Natalia Kuliczkowska
Na górę Drukuj Mapa serwisu
www.lubuska.ohp.pl www.bip.gov.pl
Projekt i wykonanie BerMar multimedia