4-2-2 Hufiec Pracy - DK Świebodzin
Strona główna  >   Działalność Lubuskiej WK  >   Kształcenie i wychowanie  >   4-2-2 Hufiec Pracy - DK Świebodzin
ul. Cegielniana 2 
66-200 Świebodzin 
tel: 68 475 47 75 

Komendant: Marcin Hasek 
Wychowawcy: Małgorzata Kaliszak, 

Informacje w sprawie rekrutacji udzielane są w dni powszednie w godz. 8.00 – 15.00 pod numerem telefonu 68 475 47 75. 

Informacje o Hufcu 
Hufiec Pracy w Świebodzinie funkcjonuje od 1972 roku. Placówka mieści się do dnia dzisiejszego w budynkach Świebodzińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Placówka ma charakter otwarty i realizuje zadania na rzecz młodzieży środowiska lokalnego. HP w Lubsku stwarza młodzieży warunki do podwyższania wiedzy ogólnej oraz uzyskania kwalifikacji zawodowych. Prowadzimy działalność wychowawczą, resocjalizacyjną i profilaktyczną.

W czasie wolnym młodzież może rozwijać swoje zainteresowania i pasje poprzez udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych i artystycznych,. Dodatkowo młodzież ma możliwość uczestniczenia w realizowanych projektach PNWM i programach współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny. 

Prowadzony jest wolontariat na rzecz lokalnej społeczności. Uczestnicy angażowani są w realizację programów wojewódzkich i autorskich o charakterze profilaktycznym, resocjalizacyjnym i edukacyjnym.

Oferta edukacyjna 
Hufiec Pracy w Świebodzinie oferuje możliwość uzupełnienia wykształcenia ogólnego na poziomie gimnazjum – klasa I (na statusie ucznia), i klasy II i III (w których oprócz zajęć teoretycznych odbywa się również przyuczenie do wykonywania określonej pracy na zasadzie płatnych praktyk w zakładach pracy znajdujących się na terenie gminy Świebodzin). 

W klasie I i II Gimnazjum oferujemy kształcenie m.in. w zawodach:sprzedawca, ogrodnik, murarz – tynkarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, stolarz

!! Warunki przyjęcia do Hufca Pracy i dokumenty wymagane przy rekrutacji czytaj na stronie: Rekrutacja 

Zajęcia dodatkowe 
Kadra Hufca Pracy, a także współpracujący z naszą jednostką specjaliści prowadzą z uczestnikami zajęcia wychowawcze, profilaktyczne i edukacyjne. Ponadto odbywają się również zajęcia plastyczne, sportowe, a także zajęcia wyrównawcze.
Informacja o publikacji dokumentu
Data publikacji: 2012-12-21
Osoba udostępniająca na stronie: Anna Myszkowska
Data ostatniej modyfikacji: 2018-04-05
Osoba modyfikująca: Michał Sobczak
Na górę Drukuj Mapa serwisu
www.lubuska.ohp.pl www.bip.gov.pl
Projekt i wykonanie BerMar multimedia