4-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania MK w Zielonej Górze
Strona główna  >   Działalność Lubuskiej WK  >   Kształcenie i wychowanie  >   4-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania MK w Zielonej Górze
ul. Zamenhofa 1
65 – 186 Zielona Góra
tel.: 68 452 61 52

Kierownik - Karolina MINIACH
Zastępca Kierownika - Agnieszka CHROMICZ
Pedagog - Alina KIRAGA

Wychowawcy: Joanna MALIWIECKA, Kinga MOKRZAN, Włodzimierz NAJDER, Joanna FLESZER, Przemysław GAPIŃSKI, Waldemar SADURSKI, Agnieszka KRYNICKA -DOBRAS.

Informacje w sprawach rekrutacji udzielane są w dni powszednie w godzinach od 8.00 – 15.00 pod tel. 68 452 61 52

Informacja o Ośrodku
Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Zielonej Górze funkcjonuje w obecnej formie od września 2014 r. Jest placówką z zakwaterowaniem.

Uczestnicy OSiW mają możliwość skorzystania z internatu z nowocześnie wyposażonymi pokojami z węzłami sanitarnymi, stołówki i profesjonalnej kuchni, salą komputerowej, a także sal dydaktycznych, świetlicy i sali gimnastycznej.

Na terenie hufca działają następujące warsztaty zawodowe:
  • warsztat instalacji i sieci elektroenergetycznej,
  • warsztat ogólnobudowlany,
  • warsztat instalatorstwa sanitarnego,
  • warsztat spawalniczy,
  • warsztat gastronomiczny.
Zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników OHP jest całkowicie bezpłatne.

OSiW w Zielonej Górze jest jednostką, która swoim zasięgiem obejmuje następujące gminy: Babimost, Bojadła, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów, Świdnica. Trzebiechów, Zabór, Zielona Góra.

Placówka ma charakter otwarty i realizuje zadania na rzecz młodzieży środowiska lokalnego. Zielonogórski OSiW stwarza młodzieży warunki do podwyższania wiedzy ogólnej oraz uzyskania kwalifikacji zawodowych. Prowadzimy działalność wychowawczą, resocjalizacyjną i profilaktyczną.

Dzięki funkcjonowaniu w LWK OHP Centrum Edukacji i Młodzieży, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, Młodzieżowego Biura Pracy, stwarzamy możliwości nabywania umiejętności poruszania się na rynku pracy krajowym i zagranicznym.

Absolwenci naszego OSiW mają otwartą drogę do kontynuowania dalszej nauki. Wielu z nich zdało egzamin maturalny, znane są przypadki zakładania działalności gospodarczej. Kończąc nasze szkoły absolwent wyposażony jest w wiedzę i umiejętności zawodowe, które wykorzystuje w pracy zawodowej na terenie kraju i za granicą.

Oferta edukacyjna
Proponujemy następujące formy kształcenia:
  • Gimnazjum, klasa I (status ucznia).
  • Gimnazjum, klasa II-III: przyuczenie do wykonywania określonej pracy m.in. w zawodach: murarz-tynkarz, stolarz, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych,cukiernik, sprzedawca, kucharz
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa, klasa I-III; nauka zawodu mi.in.:murarz – tynkarz, piekarz, stolarz, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, sprzedawca, fryzjer, lakiernik, kucharz.
Warunki przyjęcia i dokumenty wymagane przy rekrutacji czytaj na stronie: Rekrutacja

Zajęcia dodatkowe dla młodzieży
Organizujemy dla młodzieży dodatkowe zajęcia w ramach aktywnego spędzania czasu wolnego - zgodnie ze zgłaszanym przez uczestników zapotrzebowaniem.

Nasza młodzież działa na rzecz środowiska lokalnego angażując się we współpracę z Domem Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze, Publiczną Szkołą Podstawową w Drzonkowie, Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, Zielonogórskim Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Informacja o publikacji dokumentu
Data publikacji: 2012-12-21
Osoba udostępniająca na stronie: Anna Myszkowska
Data ostatniej modyfikacji: 2018-04-05
Osoba modyfikująca: Michał Sobczak
Na górę Drukuj Mapa serwisu
www.lubuska.ohp.pl www.bip.gov.pl
Projekt i wykonanie BerMar multimedia