4-2 Hufiec Pracy DK Krosno Odrzańskie
Strona główna  >   Działalność Lubuskiej WK  >   Kształcenie i wychowanie  >   4-2 Hufiec Pracy DK Krosno Odrzańskie
ul. Szkolna 1 
66-600 Krosno Odrzańskie 
tel. 68 383 50 22 wew. 208 
fax 68 383 50 22 

Komendant: Grażyna Piętka

Informacja o Hufcu Pracy
HP w Krośnie Odrzańskim jest jednostką, która swoim zasięgiem obejmuje następujące gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Maszewo i Krosno Odrzańskie. Placówka działa jako Hufiec Pracy bez zakwaterowania. Nasza oferta skierowana jest do młodzieży w wieku 15-18 lat, która chce realizować obowiązek szkolny łącząc naukę z pracą zarobkową. Uczestnik ma możliwość uzupełnienia wykształcenia na poziomie Branżowej Szkoły I Stopnia i uzyskania kwalifikacji zawodowych - w zależności od wybranego zawodu.

W czasie wolnym młodzież może rozwijać swoje umiejętności i pasje w działających kołach zainteresowań: "Pomocna dłoń", "Równe szanse" i "Kreatywność". Kadra OHP zapewnia młodzieży szereg dodatkowych zajęć rekreacyjno – sportowych i kulturalno – oświatowych, a także kompensacyjno – wyrównawczych. 

Młodzi ludzie mogą realizować się jako wolontariusze. Nasza jednostka współpracuje z placówkami działającymi na rzecz dzieci, a także osób z  niepełnosprawnością i starszych. Poza tym młodzież ma możliwość uczestniczyć w różnego rodzaju projektach PNWM, ERASMUS+, PLFWM, a także w programach wojewódzkich i autorskich o charakterze profilaktycznym, resocjalizacyjnym i edukacyjnym.

Dzięki współpracy z licznymi zakładami pracy znajdującymi się na terenie Krosna Odrzańskiego i jego okolic młodzież ma możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych w wybranym przez siebie kierunku.


Oferta edukacyjna
Młodzież realizuje kształcenie w Branżowej Szkole Pierwszego Stopnia w klasach I-III, nauka zawodu realizowana jest w klasach wielozawodowych w zawodach m.in: fryzjer, monter sieci i urządzeń sanitarnych, elektryk, stolarz,  sprzedawca, murarz – tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, cukiernik, mechanik – operator pojazdów i  maszyn rolniczych.

Informacja o publikacji dokumentu
Data publikacji: 2012-12-21
Osoba udostępniająca na stronie: Anna Myszkowska
Data ostatniej modyfikacji: 2020-05-18
Osoba modyfikująca: Natalia Kuliczkowska
Na górę Drukuj Mapa serwisu
www.lubuska.ohp.pl www.bip.gov.pl
Projekt i wykonanie BerMar multimedia