BIP
Projekty 2020
Strona główna  >   Działalność Lubuskiej WK  >   Projekty  >   Współpraca międzynarodowa  >   PNWM  >   Projekty 2020
Planuje się realizację łącznie 10 projektów PNWM, w tym 5 projektów w Polsce:

1. Ziemia Szprotawska – śladami wspólnej historii; PNWM; grupa docelowa 20 os. i opiekunowie
Założeniem projektu jest przybliżenie tematyki zamierzchłych czasów Polaków i Niemców na terenie Ziemi Szprotawskiej i okolic. Poprzez takie działania projekt będzie miał na celu budowanie pozytywnych relacji, zacieśnienie więzi pomiędzy młodzieżą oraz wspólne poznawanie przeszłości.

2. Kulturalnie bawimy; PNWM; grupa docelowa 30 os. i opiekunowie. Projekt zakłada rozwój uczestników w 3 sferach: teatralnej, tanecznej, plastyczno - organizacyjnej. Warsztaty będą miały na celu ulepszenie kontaktów między rówieśnikami z różnych krajów oraz wspomóc naukę języków obcych.

3. Pysznie w jednym garnku; PNWM; grupa docelowa 20 os. i opiekunowie. Młodzież z OSiW w Zielonej Górze wraz z młodzieżą z Niemiec uczestniczyć będzie w projekcie, którego głównym celem jest zapoznanie młodych ludzi z wielowiekową, wspólną przeplatającą się tradycją kulinarną. Wspólne m.in. gotowanie pokaże, że działania w kuchni mogą być aktywną formą spędzania czasu wolnego i doskonałą zabawą.

4. XI Praktyka wikliniarska w Nowym Tomyślu; PNWM; grupa docelowa 24 os. i opiekunowie. Projekt będzie dotyczył propagowania zanikającego zawodu wikliniarstwa. Młodzież będzie mogła nabyć kompetencje w zakresie nauki zawodu, historii regionu, umiejętności językowych oraz pracy w grupach trójjęzycznych. Podsumowaniem projektu będzie uzyskanie certyfikatu z tworzenia artykułów plecionkarskich, nabycia nowych kompetencji w tym zawodzie.

5. Podążamy w kierunku tolerancji – szanujemy tożsamość naszych narodów; PNWM; grupa docelowa 20 os. i opiekunowier. Celem projektu będzie rozwijanie zainteresowania uczestników inną kulturą i ich kompetencji kulturalnych oraz odkrywanie indywidualnych zdolności. Uczestniczenie w warsztatach muzycznych i plastycznych w grupach mieszanych ma na celu utrwalenie relacji między uczestnikami.

Planuje się realizację 5 projektów w Niemczech w ramach PNWM, w tym dwustronnych
i trójstronnych spotkań młodzieży. W Berlinie odbędą się 4 wymiany,
w których weźmie udział łącznie 40 uczestników OHP. W Trebnitz odbędzie się
1 wymiana młodzieży, w której weźmie 10 uczestników OHP.Informacja o publikacji dokumentu
Data publikacji: 2020-05-15
Osoba udostępniająca na stronie: Natalia Kuliczkowska
Data ostatniej modyfikacji: 2020-06-02
Osoba modyfikująca: Natalia Kuliczkowska