BIP
Projekty 2017
Strona główna  >   Działalność Lubuskiej WK  >   Projekty  >   Współpraca międzynarodowa  >   PNWM  >   Projekty 2017
PROJEKTY 2017

1. Tytuł projektu: Urbane Umwelt: IGA 2017 – Marzahn-Hellersdorf. Im Einklang mit der Natur Und im Einklang der Volker

W projekcie udział wzięła młodzież z ŚHP Nowa Sól (16 osób) wraz z młodzieżą z Niemiec (16 osób)
i Rosji (12 osób). Główną tematyką spotkania było życie w harmonii z naturą. Uczestnicy poza szeroko pojętą integracją, mieli możliwość poznać Berlin z turystycznej strony. Czas wolny do dyspozycji uczestników sprzyjał zabawom, wymianom kontaktów i rozmowom. Mimo barier językowych, różnic kulturowych, młodzież doskonale radziła sobie w kontaktach interpersonalnych.

2. Tytuł projektu: Fachaustausch 2017


W projekcie udział wzięła młodzież z HP Lubsko (10 osób) wraz z młodzieżą z Niemiec (7 osób). Podczas spotkania młodzież brała udział w warsztatach z rysunku i malarstwa. Podczas przerw w pracy, mogli zwiedzać berlińskie zabytki. Niemiecka młodzież chętnie oprowadzała polskich rówieśników po swoim mieście. Na zakończenie młodzież wspólnie przygotowała tablo, gdzie zostały odciśnięte dłonie każdego uczestnika.

3. Tytuł projektu: Jestem EKO

W projekcie udział wzięła młodzież z OSiW Zielona Góra (8 osób) wraz z młodzieżą z Niemiec (8 osób). Głównym celem projektu było kreowanie postaw proekologicznych i zwiększenie świadomości na temat zanieczyszczeń ziemi. Zajęcia prowadzone były jednocześnie w języku polskim oraz niemieckim. Młodzież miała okazję do wymiany doświadczeń z niemieckimi uczestnikami a także uczestniczyli w animacjach językowych.

4. Tytuł projektu: Fachaustausch

W projekcie udział wzięła młodzież z HP Lubsko (10 osób) wraz z młodzieżą z Niemiec (9 osób). Głównym celem projektu był udział w warsztatach z rysunku i malarstwa wykorzystując różne techniki artystyczne. Uczestnicy spotkania wzięli udział również w wycieczce do Berlina, gdzie aktywnie spędzili popołudnie odwiedzając Muzeum Techniki.

5. Tytuł projektu: VIII Polsko - Niemiecko - Ukraińska praktyka wikliniarska - wyplot wyrobów kombinowanych w połączeniu z surowcami sztucznymi i przetworzonymi

W projekcie udział wzięła młodzież z OSiW Strzelce Krajeńskie (10 osób) wraz z młodzieżą z Niemiec (10 osób) i Ukrainy (9 osób). Tematem spotkania był wyplot wyrobów kombinowanych z wykorzystaniem materiałów sztucznych. Wolny czas zachęcał młodzież do wspólnych spacerów
i zabaw.

6. Tytuł projektu: Akademia inspiracji młodego człowieka

W wymianie udział wzięła młodzież z ŚHP Nowa Sól (10 osób) wraz z młodzieżą z Niemiec (8 osób)
i Ukrainy (10 osób). Uczestnicy podczas spotkanie mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne,
a tym samym wrażliwość na sztukę. Efektem zajęć była konkursowa wystawa. Na zakończenie projektu odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące projekt.

7. Tytuł projektu: Grosser Weihnachtsbus

W projekcie udział wzięła młodzież z OSiW Strzelce Krajeńskie (12 osób) wraz z młodzieżą z Niemiec (12 osób). Głównym celem projektu były zajęcia muzyczne i teatralne. Podczas wymiany codzienne animacje językowe, gry i zabawy w obecności całej grupy odbywały się w przyjaznej atmosferze i dużym zaangażowaniu wszystkich uczestników.
Informacja o publikacji dokumentu
Data publikacji: 2020-05-15
Osoba udostępniająca na stronie: Natalia Kuliczkowska
Data ostatniej modyfikacji: 2020-06-02
Osoba modyfikująca: Natalia Kuliczkowska